8 July 2025
Відбудовувати Україну після війни будуть компанії тих держав, які сьогодні допомагають нашій країні. Таку думку висловив заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв’ю «Укрінформу».
«Має бути чіткий план реконструкції України, має бути зрозуміло, які кошти і як будуть на це витрачені, і має бути чітке розуміння щодо термінів такої реконструкції. Безумовно, традиційно у такому форматі будуть присутні не лише лідери держав, урядів, а й компанії, які матимуть можливість поспілкуватися між собою», – зазначив Жовква, коментуючи підготовку до Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2025/URC2025), яка проходитиме в Римі 10-11 липня.
За словами посадовця, зараз – найкращий час для входження на український ринок тих іноземних компаній, які цього прагнуть. «Ті, хто сьогодні разом з Україною, ті, хто допомагають Україні фінансово, не виходять з ринку, збільшують свої інвестиції і задумуються вже сьогодні про реконструкцію, вони, безумовно, будуть мати першочергове право брати участь у цьому процесі», – наголосив Ігор Жовква.
«Обсяг ринку» післявоєнної відбудови України оцінюється у сотні мільярдів доларів. Окремі держави та міжнародні фінансові організації вже формують спеціальні фонди для фінансування відповідних проєктів.
Західні партнери мають чотири основних підходи до підтримки проєктів в Україні. Зокрема, вони використовують:
Такого висновку дійшли аналітики UCAI в ході роботи над дослідженням «Післявоєнна відбудова України. Очікування, плани та стратегії міжнародних партнерів», яке було презентовано 4 липня у Львові під час International Invest Summit: Jazz Business 2025,
Як вдалося дослідити, на даний момент у лідерах за активністю урядів у просуванні національного бізнесу в проєктах відбудови України – США, Польща, Франція, Туреччина та Німеччина. Відповідно, компанії з цих країн є найбільш конкурентоспроможними при розподілі окремих контрактів.
Бізнес & Клімат: щедрість OPEC+, погані новини для економіки рф, європейська тарифна дипломатія, експансія електрокарів і додаткові податки на «вбивчі» продукти
Експортний потенціал України в умовах наявних геополітичних викликів
Бізнес & Клімат: гроші для української інфраструктури, енергоперехід Європи, ризики газового дефіциту, кліматична лояльність і ще один «вбивця Tesla»
Україна — не виключення, а модель майбутнього: глобальні компанії про нову нормальність бізнесу
Український DefenceTech: поки великі гравці не диктують умови, стартапи мають шанс
Підтримка в умовах війни: як Канада й Ізраїль бачать бізнес в Україні