4 June 2025
Під час засідання Ради ОЕСР на міністерському рівні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що Україна має амбітну мету – інтегруватися до ОЕСР вже наступного року. За два роки роботи програми ОЕСР для України вже реалізовано 23 спільні заходи, а також Україна долучилася до 8 правових інструментів.
Ключові кроки для інтеграції:
Боротьба з корупцією – створено й запущено антикорупційну інфраструктуру, імплементовано Державну антикорупційну програму, що на 80% відповідає вимогам ОЕСР.
Цифровізація – активне використання Prozorro, вебпорталу відкритих даних та платформи DREAM для підзвітного відновлення.
Дерегуляція – скасовано до 2000 регуляторних інструментів, усунуто бюрократичні бар’єри для бізнесу.
Приватизація та корпоратизація – прозорі аукціони, зростання вартості активів у 1,5 раза, доходи від приватизації перевищили плани у 2,5 раза.
Зниження корупційних ризиків.
За даними уряду, досвід повсякденної корупції знизився з 70% до 15%. Для бізнесу це означає менше неформальних платежів та більше передбачуваності у відносинах з державними органами.
Легалізація та дерегуляція бізнесу.
Масштабне скасування регуляторних бар’єрів і гармонізація законодавства з європейськими нормами відкриває шлях для малих і середніх підприємств, стартапів та іноземних інвесторів.
Нові можливості в процесах приватизації.
Відкриті приватизаційні аукціони та тріаж держпідприємств створюють привабливі можливості для приватного капіталу. Для бізнесу це означає доступ до активів та потенціал для масштабування діяльності.
Відповідність європейським стандартам.
Ухвалення європейських принципів регулювання, антикорупційні ініціативи та реформи управління держкомпаніями зближують Україну з інституційним середовищем ЄС та ОЕСР, роблячи український ринок зрозумілішим і прогнозованішим.
Програма ОЕСР для України.
Запущена два роки тому, вона визначила напрями реформ та юридичні зобов’язання, які наблизять українське середовище до стандартів ОЕСР.
Реформи та цифровізація як ключові умови членства.
Україна сфокусувалася на цифровізації держуправління (Prozorro, DREAM), дерегуляції, підзвітності та оновленні держпідприємств.
Бізнес & Клімат: МФО підтримують «альтернативку» в Україні, «зелений демарш» Трампа, ціновий стрибок Nvidia, нова стеля для російської нафти та пошесть парникових газів у Китаї
Бізнес & Клімат: щедрість OPEC+, погані новини для економіки рф, європейська тарифна дипломатія, експансія електрокарів і додаткові податки на «вбивчі» продукти
Експортний потенціал України в умовах наявних геополітичних викликів
Найактивніше відбудовуватимуть Україну бізнеси з нинішніх країн-партнерів – Ігор Жовква
International Invest Summit: Jazz Business 2025 – місце, де ідеї зустрічаються з можливостями
Україна — не виключення, а модель майбутнього: глобальні компанії про нову нормальність бізнесу